Wymiany PEG-a

18.09.2013r. Żadnej planowanej wymiany PEG-a dla dzieci po zabiegu gastrostomii - nie przewidziano. Pytałam i pytałam pani doktor czy nie trzeba aby wymienić już rureczki do karmienia. Jeżeli nic sie nie dzieje złego , to nie ma potrzeby wymiany. Ale myśl o rureczce  (ciągle tej samej) w brzuszku Tymka tkwiącej już ponad rok nie dawała mi spokoju.

W końcu dopiełam swego i pojechaliśmy do szpitala na wymianę PEG-a. Stres ogromny, Tymka trzeba poddać całkowitej narkozie i za pomocą gastroskopi sprawdzić stan od wewnątrz, wyjąć starą rurkę i wprowadzić nową.

28 listopad 2013r. Pierwsza wymiana PEG-a, była zabiegiem sprawdzająco - kosmetycznym. Pan doktor założył Tymkowi PEG-a tymczasowego i teraz oczekujemy na PEG-a docelowego, robionego na zamówienie. Kiedy jest już PEG dla Tymka jedziemy do szpitala na ponowną wymianę. I w dniu dzisiejszym  wymiana odbywa się bez większych niespodzianek i bez narkozy za to w towarzystwie 10 studentów medycyny bardziej przerażonych odemnie:) Tym razem nie zostałam wyproszona za drzwi i mogłam obserwować cały zabieg. Z wypiekami na twarzy odpowiadałam studentom na dziesiątki pytań zerkając ukradkiem na otwrtą przetokę błyskajacą na brzuszku mojego synka. Zabieg został przeprowadzony profesjonalnie a efekt był zadowalający.  Teraz mamy naprawdę śliczniutkiego PEG-a  prostrzego w higienie i łatwiejszego w codziennej pielęgnacji Tymcia!