Tymon i rehabilitacja

Jedynym lekarstwem jakie możemy zapewnić naszemu kochanemu synkowi to intensywna codzienna rehabilitacja ruchowa, która opóźnia rozwój choroby.

Tymcio rehabilitowany jest 1 godzinę dziennie przez 5 dni w tygodniu, z tego dwie godziny tygodniowo finansowane są przez NFZ pozostałe koszty są po naszej stronie.

1. Rehabilitacja Ruchowa

Najistotniejszym elementem rehabilitacji jest profesjonalnie przygotowany fizjoterapeuta mający odpowiednie przygotowanie i podejście do pacjenta.

Od czasu wyjścia ze szpitala współpracujemy z firmą JulaMed Fizjoterapia. Codziennie odwiedza nas ciocia Justyna, która dzięki fachowej wiedzy i fantastycznemu podejściu do Tymona razem z nim stworzyła wspaniały zespół. Dzięki ciągłemu dokształcaniu się w temacie rehabilitacji Justyna systematycznie  włącza do rehabilitacji nowe elementy.

rehabilitacja1rehabilitacja2

2. Rehabilitacja logopedyczna oraz podstawy komunikacji

Bardzo istotnym elementem oraz poważnym wyzwaniem dla całej naszej rodziny jest nauczenie Tymona komunikacji, która w jego przypadku  ograniczona jest przez rurkę tracheostomijną. W tym trudnym wyzwaniu wspiera nas Joanna Doroszuk z Przedszkola 77 w Gdańsku Oliwie, która raz w tygodniu odwiedza Tymcia w domu, ucząc poprzez zabawę, podstaw komunikacji w oparciu o program wczesnego wspomagania rozwoju.

rehabilitacja3